Munkabiztonsági tanulmány:
Az adminisztráció és szolgáltatást támogató tevékenység, és a művészet, szórakoztatás, szabadidő ágazatokban mindenképpen foglalkozni kell a munkabiztonság kérdésével, habár termelő jellegű munka nem folyik. Ennek ellenére a művészet és szórakoztatás ágazatokban több olyan gépet és berendezést, pirotechnikai és egyéb látványelemet használnak, melyek akár kimagasló kockázatot jelenthetnek és nagy a valószínűsége egy esetleges baleset bekövetkezésének. Nem elhanyagolható a szolgáltatást támogató tevékenység sem, melyben a dolgozók jelentős mértékben vannak kitéve vegyi hatásoknak és a munka jellegétől függően veszélyes gépeknek is…
Munkaegészségügyi tanulmány:
Az adminisztráció és szolgáltatást támogató tevékenység, és a művészet, szórakoztatás, szabadidő ágazatokban hangsúlyos a munkaegészségügy kérdése, mivel igen nagy mennyiségű és a munkavégzés teljes időtartama alatt fennálló egészségügyi kockázatoknak van kitéve a munkavállaló. Nem elhanyagolható a szolgáltatást támogató tevékenység sem, melyben dolgozók jelentős mértékben vannak kitéve vegyi hatásoknak. A legjelentősebb egészségkárosító tényezők a munkahelyi stressz, az extrém mozdulatok és fizikai megterhelés (színház, cirkusz, tánc stb.), mely a váz és izomrendszer betegségeit és elváltozásait okozhatják. Ezeken felül még jelentős a biológiai kockázat is a művészeti, szórakoztató és szabadidős tevékenységekre látogató nézők, résztvevők okán, valamint a cirkuszi előadások, szórakoztató és szabadidős tevékenységek során használt és bemutatott állatok miatt…
Kutatási jelentés:
A kutatás célkitűzése: A foglalkozás egészségügy és munkabiztonság általános helyzete, szerepe és lehetőségei az adminisztratív és művészet ágazatokban foglalkoztatottak részére. A foglalkozásegészségügy és munkabiztonság feladatai és lehetőségei az ergonómiai kockázatoknak kitett munkavállalók esetén az adminisztratív és művészet ágazatokban foglalkoztatottak részére. Továbbá kiegészítő kapcsolódó kutatás a foglalkozás-egészségügy és munkabiztonság feladatai és lehetőségei az idősödő munkavállalók aktív életkorának meghosszabbítására az adminisztratív és művészet ágazatokban foglalkoztatottak részére. A kutatás célja felmérni a jelenlegi helyzetet kiemelten az ergonómiai, pszichoszociális és pszichés terhelésekre vonatkozó egyes kockázatokat az adminisztratív és művészet ágazatokban.